Következő vizsgált értékünk a családi boldogság iránti igény volt. A vizsgálati irány két részre osztódott, egyrészt kíváncsiak voltunk arra, hogy melyik országban, milyen fokú igény mutatkozik a családi boldogságra, és van-e olyan ország, ahol az igény jelentősen eltér a csoport átlagától. Másodsorban azt vizsgáltuk, hogy a különböző ország párok tekintetében van-e különbség az elvárásokban.
A kutatás eredményéből látható, hogy a legmagasabb családi boldogság iránti igény a mintában a szlovákoknál (m=2,95) mutatkozott, amely magasabb volt, mint a teljes minta átlaga, míg a legalacsonyabb az elvárás a magyaroknál (m=2,56). A teljes vizsgált minta m=2,81 átlagpontszámmal értékelte az állítást, ahol 1 a közömbös, 3 a nagyon fontos.
Ahhoz, hogy megállapítsuk, van-e szignifikáns eltérés az átlagostól a nemzetek tekintetében, variancia analízist használtunk. Az eredmények azt mutatják, hogy a nemzetek között összességében statisztikailag igazolható különbség (p=0,000) mutatkozik annak tekintetében, hogy mennyire értékelik fontosnak a családi boldogság iránti igényt.